Allianz aukcje Data dodania: 16 kwietnia 2021

Allianz aukcje

Aukcja jest jednym z ciekawszych form nabywania różnorodnych produktów. Jest w niej pewna adrenalina związana z elementem rywalizacji, wiążącej się z nią nierozerwalnie. Poza tym w ten sposób możemy stać się posiadaczami naprawdę unikatowej rzeczy. Na przykład jakiegoś zabytku sztuki – choć nam bardziej chodzi tutaj o samochody. Również i one są od lat licytowane. Dotyczy to zarówno aut osobowych, jak i rzadszych pojazdów. Licytacje, w których startujemy, organizowane są przez wiele przedsiębiorstw, organizacji czy instytucji. Wiele z nich aranżują ubezpieczalnie. Jest nią na przykład znana dobrze firma Allianz.

Allianz aukcje samochodów powypadkowych

Nasuwa się pytanie: w jaki sposób ubezpieczalnie stają się dysponentami pojazdów, które następnie wystawiają na aukcjach? Otóż najpierw ich klienci ulegają wypadkowi, na przykład uczestniczą w niegroźnej stłuczce. Wówczas rzeczoznawca pracujący dla banku szacuje koszt naprawy powypadkowego auta. Jeżeli koszt opiewa na zbyt dużą sumę, której wykładanie byłoby średnio opłacalne, wówczas firma decyduje się wypłacić niefortunnemu kierowcy odszkodowanie w ramach umowy, biorąc w posiadanie jego samochód. Szkoda, aby w wielu wypadkach całkiem jeszcze sprawne pojazdy kończyły przedwcześnie swoje życie na szrocie. Zamiast tego jest lepsze rozwiązanie. Są one sprzedawane na licytacjach, które odbywają się pod auspicjami firm ubezpieczeniowych. Jeżeli chodzi o auta pochodzące z Zachodu – na przykład Szwajcarii – wtedy mamy do czynienia z wciąż sprawnymi wehikułami, co stanowi niewątpliwą zachętę dla licytujących. Pamiętamy bowiem o tym, że stan dróg w krajach zachodnioeuropejskich nie pozostawia wiele do życzenia. Stąd też nawet auta pochodzące z kolizji wciąż są wartościowymi pojazdami. Na aukcjach można więc znaleźć naprawdę godne uwagi oferty.

Dotyczy to także pojazdów pojawiających się na licytacjach ubezpieczalni Allianz. Lecz by do niej przystąpić należy zdać się na pośrednika uprawnionego do składania ofert. Nie są one bowiem otwarte dla indywidualnych osób. W pierwszej więc kolejności musimy wygrać aukcję wewnętrzną prowadzoną na stronie firmy pośredniczącej. Jeżeli ją zwyciężymy, wtedy jesteśmy reprezentowani na licytacji zewnętrznej. Po zakończeniu aukcji organizowanej przez Allianz nie jesteśmy od razu pewni, czy wygraliśmy, czy też nie udało nam się osiągnąć sukcesu. Dowiadujemy się tego w ciągu czterech tygodni. Co ciekawe, mamy za to możliwość odstąpienia od zakupu pojazdu w przypadku zmiany decyzji.