Axa aukcje Data dodania: 16 kwietnia 2021

Axa aukcje

Wraz z postępującą cyfryzacją i upowszechnieniem się Internetu wzrosło wśród nas zainteresowania różnego rodzaju aukcjami. Obecnie nie musimy stawiać się osobiście w miejscu, w którym licytuje się interesujący nas przedmiot, lecz coraz śmielej robimy to siedząc przy komputerze. W taki sposób kupujemy zarówno drobiazgi, jak i kosztowniejsze rzeczy. Do tych drugich zaliczymy na przykład samochody. Pozyskujemy je bowiem także na aukcjach organizowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Jedną z nich jest dobrze znane przedsiębiorstwo Axa.

Axa aukcje Szwajcaria

Dużym zainteresowaniem już od jakiegoś czasu cieszą się licytacje samochodów organizowane na Zachodzie. Jednym z krajów, w którym poszukujemy na licytacjach aut, jest Szwajcaria. Właściwie każdemu z nas kojarzy się ona z bogactwem i stabilnością, które wynikają nie tylko z finansowej zaradności, ale także z politycznej neutralności Szwajcarów. Kraj Helwetów słynie także z malowniczych alpejskich krajobrazów i urokliwych domków (reprezentujących styl szwajcarski). Helweci oraz turyści docierają do nich przez niezawodne drogi. Infrastruktura drogowa jest czymś, co sprawia, że samochody, którymi się je pokonuje, długo zachowują sprawność. Choć w końcu właściciele postanawiają wymienić je na nowsze modele. Wtedy starsze nieraz trafiają do firm ubezpieczeniowych, dotyczy to przeważnie pojazdów powypadkowych. Ubezpieczalnie zamiast płacić za naprawę tych aut, wypłacają klientom odszkodowanie, a w zamian otrzymują ich uszkodzone pojazdy. Te z kolei lądują na aukcjach. Jedną z firm, które je organizują, jest Axa.

Aby przystąpić do ich licytacji, należy zrobić to przez pośrednika. Na jego stronie rejestrujemy się i dołączamy do interesującej nas aukcji. Licytowane samochody opisane są przez rzeczoznawców. Widzimy również ceny, choć warto pamiętać, że są to kwoty netto. Kwotę brutto poznajemy, korzystając ze specjalnego kalkulatora, dochodzą do niej rozmaite opłaty, choćby agencyjne, vat czy nieraz cło.

Przystępujemy najpierw do aukcji wewnętrznej. Dopiero gdy ją wygramy, bierzemy udział przy pomocy pośrednika w licytacji firmy ubezpieczeniowej. Jeżeli organizuje ją Axa, wtedy po osiągnięciu pierwszego miejsca mamy pewność, że jesteśmy zwycięzcami. I dowiadujemy się tego zaraz po zakończeniu przetargu.