Portal aukcyjny: Szwajcaria Data dodania: 3 września 2021

Portal aukcyjny: Szwajcaria

Aukcja nie jest taką zupełnie nową formą pozyskiwania rzeczy. Różnego rodzaju licytacje towarzyszą nam od lat. Przy czym obecnie – w dobie rozpowszechnionej cyfryzacji – można powiedzieć, że są tak popularne jak jeszcze nigdy dotąd. W każdej chwili odbywa się ich niezliczona ilość. Aktualnie wystarczy nam kilka razy kliknąć myszką, aby wygrać aukcję. Co więcej, interesujemy się nie tylko polskimi licytacjami, ale także tymi zagranicznymi. Dotyczy to choćby licytacji w Szwajcarii, w których weźmiemy udział poprzez któryś z polskich portali aukcyjnych. Dużym wzięciem cieszą się między innymi aukcje samochodowe.

Portal aukcyjny: auta ze Szwajcarii

Najpierw dowiedzmy się, czemu auta z kraju Helwetów są tak chętnie przez Polaków pozyskiwane drogą licytacji. Można by przecież pomyśleć, że co jak co, ale pojazdy w tym przecież bardzo zasobnym kraju nie należą do najtańszych – zwłaszcza uwzględniając nasze finanse. Owszem, większości pojazdów nie opłaca się nam sprowadzać ze Szwajcarii. Niemniej jest wśród nich i taka kategoria, która powinna nas zainteresować. Chodzi o auta używane, lecz nie wszystkie, a te, które pochodzą z wypadków.

One to w rozmaitym stanie trafiają do firm ubezpieczeniowych. Mają na przykład defekty techniczne czy też uszkodzoną karoserię. W każdym razie często znajdują się mimo kolizji w całkiem dobrym stanie. Wynika to głównie z tego, że Szwajcaria ma świetnie przygotowane drogi. Dlatego przemierzanie ich, nawet przez długie lata, nie obciąża auta.

Na licytacjach szwajcarskich ubezpieczalni auta wystawiane są każdego dnia. Dowiadujemy się tego, odwiedzając stronę jednej z firm, która pośredniczy w tego rodzaju transakcjach. Po zarejestrowaniu się na niej użytkownik wchodzi na podstronę poświęconą bieżącym aukcjom. Widzi wówczas najnowsze propozycje. Ogląda więc zdjęcie oferowanych pojazdów, a także zapoznaje się z opisami – zawierającymi między innymi wykaz usterek – sporządzonymi przez rzeczoznawcę. W przypadku zainteresowania konkretnym samochodem internauta przystępuje do licytacji wewnętrznej. Po jej ewentualnym wygraniu zwycięzca jest reprezentowany przez polską firmę na aukcji organizowanej przez szwajcarską ubezpieczalnię. Jeśli w niej również złoży najwyższą ofertę – wtedy z dużą dozą prawdopodobieństwo stanie się właścicielem pożądanego auta.