Auta ze Szwajcarii – forum Data dodania: 23 listopada 2021

Auta ze Szwajcarii – forum

Wprawdzie są kraje, z których nasi rodacy ściągają więcej samochodów niż ze Szwajcarii, np. z Niemiec czy Belgii, ale gdyby policzyć wszystkie auta importowane z tego kraju, to zbierze się z nich całkiem pokaźna liczba. W zeszłym roku na polskie drogi trafiło stamtąd około 22 tysięcy aut. Nie brakuje zatem w Internecie zapytań odnoszących się do samochodów pochodzących z Helwecji. Po zasięgnięciu informacji każdego miesiąca nowi nabywcy z Polski stają się właścicielami jednego z takich wehikułów. Źródłem cennej wiedzy bywają na przykład różnorodne fora internetowe.

Import pojazdu to dość poważne przedsięwzięcie, dlatego istotne jest, żeby zebrać jak najwięcej informacji na temat tej inwestycji. Dobrze zainteresować się, jakie pojazdy warto ze Szwajcarii sprowadzić. Otóż chodzi o auta, które pochodzą z różnorodnych kraks, stłuczek, zderzeń – czyli w skrócie: z wypadków drogowych. Szwajcarzy są przeważnie majętnymi ludźmi, dlatego też raczej nie mają sentymentu do starego auta, skoro mogą sprawić sobie nowy i niezawodny pojazd. Stąd licytowane przez ubezpieczalnie auta powypadkowe nie są mocno zużyte (do czego przyczynia się także bardzo zadowalający stan szwajcarskich tras).

Ze sprowadzeniem auta z zagranicy – w tym wypadku: ze Szwajcarii – wiąże się wiele spraw, które należy załatwić. Dotyczy to na przykład dodatkowych kosztów. Poza kwotą, którą wygrało się licytację, należy dodać szereg innych opłat. Jedną z nich jest podatek VAT. Należy go uiścić w jednym z krajów Unii Europejskiej (korzystnie jest zrobić to w Niemczech), do których Helwecja się nie zalicza.

Podaliśmy przykładowe wiadomości, jakich szukają użytkownicy Sieci. Aby wyszukać konkretne informacje, wpisują w okienko wyszukiwarki odpowiednie frazy. Zdarza się, że umieszczają w nim słowa “auta ze szwajcarii forum”. Po wklepaniu ich pojawia się wiele wyników. Wśród nich widzimy także rozmaite fora motoryzacyjne czy ogólnotematyczne. Poza tym pojawiają się między innymi też dyskusje na ten temat prowadzone na popularnym serwisie rekrutacyjnym Goldenline. Z kolei kilka innych odnośników prowadzi do firm specjalizujących się w pośredniczeniu w licytacjach szwajcarskich ubezpieczalni.

Co ciekawe, nieraz mamy możliwość wyszukania dość szczegółowych wiadomości na temat danego pojazdu. Umożliwia to VIN (Vehicle Identification Number), nazywany prościej po prostu numerem nadwozia. Poprzez wpisanie go w wyszukiwarce na historiapojazdu.gov.pl oraz wypełnieniu pól z numerem rejestracyjnym oraz datą pierwszej rejestracji możemy sprawdzić dane auto. Tutaj otrzymujemy bezpłatny raport. Jeżeli zaś chcemy mieć dostęp do bardziej drobiazgowych informacji na innej stronie, wtedy uiszczamy opłatę – z reguły niezbyt wysoką.